de en pl
O NASUSŁUGIPRODUKTYKONTAKT
AKTUALNOŚCI

-
Zakończyliśmy pierwszy etap inwestycji w nieruchomość lokalową w centrum Radomia. Lokal w ścisłym centrum miasta został oddany do uzytkownia.

Nasz klient Werth-Holz S.A. zadebiutował na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. Naszemu klientowi zapewniamy rozwój i utrzymanie całości infrastruktury IT.

Po blisko 2 letnim procesie w urzędzie patentowym uzyskaliśmy ochronę prawną na znak towarowy "Himalaya-IT", "Himalaya" oraz znak graficzny "HI".

Od dziś zapraszamy do naszego nowego biura przy ul.Kazimierzowskiej 43/34

-
Zakończyliżmy pierwszy etap prac projektowo-programistycznych nad nowym portalem cross-language. Projekt współfinansowany był ze środków UE - Innowacyjna Gospodarka program 8.1.

U naszego klienta ECI Group wdrożyliśmy nasz nowy produkt - wielofunkcyjne repozytorium dokumentów.

Wdrożyliśmy u jednego z naszych klientów system tradingowy na platformę Forex.

-
Uczestniczyliśmy w Devoxx - corocznej konferencji poświęconej Javie w Anwerpii. Zdobyta wiedza pozwoli nam uczynić nasze rozwiązania jeszcze bardziej niezawodnymi i innowacyjnymi.

Zakończyliśmy etap analizy i rozpoczęliśmy pracę nad PoC systemu SLM dla jednego z pięciu największych banków na świecie

-
Od dziś zapraszamy do naszego nowego biura przy ul.Marszałkowskiej 55/73 lokal 13.

Zakończyliśmy wdrożenie naszego autorskiego produktu klasy Workgroup w spółce giełdowej

Makalu

Produkt klasy Workgroup

  Pobierz: PREZENTACJA MAKALU (pdf)

Makalu to rozwiązanie oparte na otwartych standardach i sprawdzonym oprogramowaniu wspomagające pracę grupową w małych i średnich przedsiębiorstwach. Jest odpowiedzią na realia dzisiejszego świata, gdzie szybki dostęp do informacji i sprawna komunikacja decydują o przewadze i sukcesach firmy. Nasze rozwiązanie pozwala klientom skoncentrować się na właściwych zadaniach a nie na sprzęcie, technologii i potencjalnych zagrożeniach.

Praca grupowa

W latach osiemdziesiątych wydano w przemyśle amerykańskim kilkaset miliardów dolarów na rozwój technologii informatycznych przez co wzrost mocy obliczeniowej wyniósł 1900 procent. Mimo to firma Morgan Stanley oszacowała, że efektywność pracy rosła zaledwie o około jeden procent rocznie. Inwestowano bowiem w poprawę wydajności pojedyńczych pracowników, a należało usprawnić pracę całych przedsiębiorstw.

Charakterystyka

Makalu nie jest produktem, który można znaleźć w sklepie, ale dobrze sprawdzonym i przetestowanym rozwiązaniem, które można z sukcesem wdrożyć w każdej firmie niezależnie od rodzaju istniejącej w niej infrastruktury technicznej oraz potrzeb. Makalu to sposób na stworzenie z odseparowanych dotychczas komputerów, drukarek i innych zasobów sprzętowych zintegrowanego środowiska pracy pozwalającego na wymianę danych, komunikację czy efektywniejsze planowanie zadań zapewniając przy tym bezpieczeństwo. Nasz produkt zapewnia wszystkie usługi niezbędne do pracy firmy:

Usługi

Sercem produktu pracy grupowej jest serwer Samba, który pełni rolę kontrolera domeny. Dzięki oparciu środowiska o opensourcowe oprogramowanie Linux Gentoo zaoszczędzamy na drogich licencjach, zapewniając jednocześnie dużą wydajność i stabilność systemu. Oprogramowanie Samba pozwala łączyć ze sobą stacje z różnymi systemami operacyjnymi (Unix, Windows, Mac) używając pojedyńczego protokołu i współdzielić między nimi zasoby - np. pliki i drukarki. Użytkownik posiada tylko jedno konto w całym systemie, które pozwala mu, w zależności od posiadanych uprawnień, korzystać ze wszystkich usług systemu:

Udostępnianie plików
Każdy użytkownik posiada :

Powiększ zdjęcie


Udostępnianie urządzeń
Zintegrowany z kontrolerem domeny serwer wydruku cups pozwala m.in.:

Usługi pocztowe
Oparty na Postfix serwer pocztowy pozwala uniezależnić się od zewnętrzych dostawców. Jego funckjonalności:

Backup

Ze względu na dużą wagę informacji zawartych w korespondencji handlowej, wszystkie maile przychodzące do firmy są zapisywane nie tylko na kontach użytkowników, ale również na oddzielnym dysku. Zapewnia to możliwość odzyskania danych w przypadku awarii dysku głównego. Schemat został przedstawiony poniżej:

Powiększ zdjęcie

Codziennie system wykonuje kopie zapasowe dokumentów znajdujących się na katalogach użytkowników i w przestrzeni publicznej oraz tymczasowej, natomiast raz w tygodniu wykonywany jest backup całego dysku wraz ze wszystkimi informacjami. Zastosowaliśmy w tym celu metodę przyrostową, która aktualizuje backup tylko o te pliki, które zostały zmienione od ostatniego razu, dzięki czemu tworzenie kopii trwa krótko.

Konfiguracja i Administracja

Dobrze przemyślany projekt systemu zapewnia łatwe i szybkie wdrożenie oraz integrację z istniejącymi systemami. Jesteśmy w stanie zdalnie zarządzać Państwa infrastrukturą techniczną i konfigurować ją zgodnie z telefonicznymi lub mailowymi sugestiami. Sposób utrzymania urządzeń i systemu poprzez stały abonament pozwoli Państwu zaoszczędzić na przeznaczonych do tego celu informatykach.

Dodatki

System został stworzony w elastyczny sposób, dzięki czemu możliwe są jego modyfikacje i udoskonalenia, według życzeń i potrzeb Klientów. Przykładowe konfiguracje mogą zawierać np:

VPN

Jest to tak zwana wirtualna sieć prywatna, która pozwala na wymianę danych pomiędzy użytkownikami końcowymi za pośrednictwem publicznej sieci (takiej, jak Internet) w taki sposób, że węzły tej sieci są przezroczyste dla przesyłanych w ten sposób pakietów. Pozwala to na bezpieczne korzystanie z domeny przedsiębiorstwa z każdego miejsca na świecie.

Egroupware

Jest to opensource'owa aplikacja webowa, którą integrujemy z naszym systemem ujednolicając konta i uprawnienia. Posiada ona wiele funkcjonalności, które usprawniają pracę grupową:

Dlaczego Makalu?

Oszczędność
 • Dzięki zastosowaniu oprogramowania opensource oszczędzamy na zakupie drogich licencjonowanych aplikacji
 • Współdzielenie zasobów i lepsza komunikacja pozwala zaoszczędzić tony papieru na korespondecję oraz niewymierną ale bardzo cenną wartość jaką jest czas
 • Możliwość zdalnego zarządzania infrastrukturą przez naszą firmę pozwoli Państwu zrezygnować ze stałego informatyka i zmniejszyć koszta związne z utrzymaniem i administracją urządzeń.
Bezpieczeństwo
 • Nowoczesne systemy antywirusowe oraz zapory sieciowe osłonią Państwa firmę przed atakami z zewnątrz
 • Sprawdzone i niezawodne technologie autentykacji użytkowników gwarantują dostęp do zasobów tylko wybranym przez nas osobom
 • Możliowść przydzielania konkretnych zasobów poszczególnym użytkownikom i ich grupom, pozwala zabezpieczyć ważne dane przed mniej zaufanymi pracownikami
Elastyczność
 • Mądrze zaprojektowany system oraz uniwersalność zastosowanego oprogramowania pozwala wdrożyć produkt w każdej firmie niezależnie od platform, systemu i oprogramowania
 • Rozwiązanie daje się łatwo dopasować do zmieniających się potrzeb i celów przedsiębiorstwa. Możliwa jest modyfikacja istniejących i implementacja nowych funkcjonalności
 • Możliwe jest sukcesywne wdrażanie kolejnych pakietów wraz z rozwojem firmy
Usprawnienie procesów biznesowych
 • Pracownicy mają możliwość szybkiego kontaktu ze sobą oraz dostęp do tych samych danych niezależnie od mniejsca w którym się znajdują
 • Nowi pracownicy i nowe zespoły natychmiast uzyskają dostęp do niezbędnych informacji, przez co skróceniu ulegnie proces wdrożeń i reorganizacji
 • Możliwość lepszej kordynacji zadań i dopasowania kalendarzy